Nenechte se doběhnout při nákupu Vašeho levného komínu ...

05.04.2014, 10:05, mmmm

Dovolujeme si Vám předložit průvodce Vaším nákupem komínového systému:

Žijeme v době kdy si prodej, montáž a výrobu komínů přivlastňují formou internetového prodeje osoby , které vynikají svou odborností od výroby a pečení dortů až po velení v armádě zkrátka rozumí všemu pouze ne komínem.
Těchto firem je takové množství až dochází k diskreditaci kvality, která je velmi důležitá pro stavební prvky které jsou namáhány ohněm - komíny .
 


Sto %-ní výrobce systémového komínu , vzhledem k náročnosti jednotlivých technologií výroby není téměř žádná firma . Nicméně základní rozdíl mezi cerifikovaným komínovým systémem ve státní zkušebně a skládaným komínem z komponentů , které nejsou odzkoušeny jako systém je třeba aby znal každý zákazník , který chce mít bezpečný a plně funkční komín .
Také je důležité, aby komínový systém byl z materiálů, které nejsou výrobcem kondenzátu a dehtu tak jako je tomu při použití pláště tvárnice z čistého betonu, které prezentují některé slovenské firmy.

Dovolte nám, abychom Vám své zkušenosti, které jsme nabyli při obchodní a výrobní činnosti v oblasti krbů, kamen a komínů od r.1997 předali a nabídli informaci, která je důležitá při výběru komínového systému: 

 • Garance systému .......... 30 let je standart pro šamotové systémy , izostatické vložky mají odolnost vůči kondenzátu a korozi podstatně vyšší, hlavně jsou odolné otevřenému ohni (komíny TUMA dle verze 3-100 let)
 • Odolnost teplotní pro nepřetržitý provoz šamotových vložek ....... pro tuhá paliva A1N1 teplota 600 ° C (vynikajíci hodnocení výrobek PD-refractories CZ)
 •  Tvárnice, komínový plášť - důležité hledisko ... tvárnice musí být lehká, se směsí keramzitu a Liaporu s vysokou tepelnou odolností, zadním odvětráním a možností armování, zeptejte se prodejce kolik kilo má tvárnice odpoví 25kg/v.25cm? - čistý beton a máte problém! tvárnice má mít 12-13kg/v.25cm  17-18kg/v.33cm
 • Komínová izolace ..... zhutnění, tepelná odolnost, (isover, rockwool, knauf) zvýšené zhutnění pro izolaci sopouchu, komín bez izolace z našeho pohledu není vhodný pro tuhá paliva, teplota tání izolace 1000°C, perlit? levný - no působení vlhkosti poškodí komín do 5 let, každým rokem je potřeba dosypat 1 vedro, komín je mokrý...
 • Krycí deska - Lehčená pro dobrou manipulaci při stavbě, dostatečné zhutnění a impregnace, mrazuvzdorná, nedovolte aby již při koupi Jste měli praskliny na krycí desce, které ji časem potrhají 
 • Komínové ukončení - konus, stříška ... dostatečná tloušťka optimální 1mm z ušlechtilé nerezové oceli
 • Délka působení výrobce na trhu ... zkušenosti, reference, řešení reklamací , rozsah produktů , varianty , důvěra vůči výrobku , kde všude se produkt prodává ( komíny TUMA - CZ, SK , HU , HR, A )
 • Pravidelné inspekce výroby ... uplatňování každoroční průběžné inspekce a řízení výrobny komínových systémů, použité suroviny a jejich kontrola
 • Kompletnost systému - kompletní dodávka všech komponentů ... každý zákazník má právo znát kompletní skladbu komponentů komínového systému , je třeba aby při porovnávání s jiným výrobkem měl k dispozici seznam a získal produkt, který bude naprosto kompletní bez nutnosti dokupovat další položky
 • Plynotěsnost komínových dvířek ... mnoho výrobků je dodávaných s použitím univerzálních komínových dvířek v červené barvě, které nejsou plynotěsné a nemají možnost dilatovat spolu s komínovou vložkou , tyto dvířka jsou nebezpečné!
 • Certifikát - dodá Vám výrobce - prodejce k systému certifikát , je od tohoto výrobku, nebo je přiložen od jiného výrobce a obdrželi Jste skládačku ? Zkontrolujte si zda Jste koupili výrobek od výrobce aby Ste bez problému získali i revizi! (Je certifikát v nabídce na webu?)
 • Cena - je výrobek skutečně levný, nebo se Vám pouze výrobce- prodejce snaží nabídnout dovoz a realizaci zdarma , případně s vysokou slevou a ve skutečnosti přeplatíte produkt !
  Porovnejte si cenu !
  U nás kvalitní produkt: 

TUMA FOLK -     v.8m , o200 mm , sopouch 90 ° 14 063 , - Kč s DPH !
TUMA THERM - v . 8m o200 mm , sopouch 90 ° 17 333 , - Kč s DPH !

Zboží Vám přivezem kamkoliv v CZ gratis !!!  účtujeme jen balné 300,-CZK!  CZK do 5 dnů, realizace viz video svépomocí je naprosto jednoduchá ! Neváhejte nás kontaktovat ...

 
 

 
« Zpět


Diskuse: "Nenechte se doběhnout při nákupu Vašeho levného komínu ..."
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře