O nás

ODKUD - KAM?

krby_banovce_nad_bebravou_malerozl

Slovenský výrobce komínových systémů TUMA začal své první aktivity se spotřebiči pro tuhá paliva vyvíjet v roce 1997. Své první kroky při prodeji spotřebičů zaměřil na komplexní dodávku propojení topného tělesa (krby-tuma) se ​​systémovým řešením odtahového systému spalin (kominy-tuma). Vycházejíc ze stávajících znalostí o komínových systémech nabídl jako první systémové řešení, kde prezentuje vysokou kvalitu komínových prvků současně s maximální optimalizací ceny na trhu.
Deset tisíce metrů našich komínových systémů každoročně směřují na trhy evropských zemí, kde klienti rozeznají nejlepší poměr ceny a kvality. Vlastní distribuce, kvalita léty ověřených komínových prvků v praxi a nejnižší možná prodejní cena Vám dává garanci, jejíž kredit je nesrovnatelný s příplatkem za západoevropské konkurenční logo na komínových dvířkách.
Naše komínové systémy jsou určeny pro klienty, kde neplatí heslo "nejvyšší kvalita za nejvyšší cenu", ale "nejvyšší kvalita za nejnižší možnou cenu".

Vzhledem na zvýšenou poptávku o naše komínové systémy zákazníky z České republiky vznikla v Praze pobočka pro distribuci komínových systémů TUMA v České republice. Distribuce i servis je zabepečený pro celé území České republiky naší dopravou v dohodnutých časových intervalech přímo na adresu zákazníka.

SLOŽENÍ

sklad-samotu

Šamotové vložky - nejdůležitější ze základních prvků komínového systému THERM  - výrobce P-D Refractories CZ ( výrobek vyráběný v závodech v Čechách a v Německu (PD-GROUP). Komínové vložky jsou nejvyšší možné kvality pro suchou i mokrý provoz. Šamot  typu A1N1, funkční do 600 °C provozní teploty s odolností proti vyhoření sazí a minimální nasákavostí, dále B2N1 a D3P1. Zkušební měření zařadily tento šamot na kvalitativně nejvyšší stupeň jakosti. Komínové vložky komínových systémů TUMA jsou určeny pro všechny typy topných paliv: tuhá, plynná i kapalní.

tvarnice-therm

Komínový plášť - obvodové tvárnice - jsou vyrobeny pro výrobky TUMA s použitím americké technologie z lehčeného keramzitu. Keramzit je umělý materiál, netěží se přímo v v přírodě, ale získává se ze zvláštního druhu jílu výrobou za vysokých teplot ve speciálních rotačních pecích. Největším producentem keramzitu v Evropě je právě krajina Polsko, která také dodáva komínový plášť pro komíny TUMA. Keramzitová tvárnice s půdorysem 36x36cm , výška 24cm s pevností v tlaku 4,4MPa dosahují hmotnosti jenom 14kg a vynikající tepelně izolační vlastnosti.
Tyto vlastnosti společně s plnohodnotným zadním odvětráním řadí tento prvek mezi špičku v nabídce komínových bloků.

 

 


 

tvarnice-s-izolaci_malerozl

Komínová izolace - Výrobek produkován na Slovensku ze základní suroviny KNAUF a ROCWOOL je optimalizován na požadovaný rozměr pro jednotlivé dimenze systému. Izolace je dodávána ve dvou nebo třech segmentech v 33cm délkách. Při zhutnění 120 a 150/m3 a provozní teplotě do 650 ° C, s odolností vyhoření sazí se řadí tento produkt mezi nejvhodnější z technických izolací pro účely izolace komínů.
 

dvirka

Komínové příslušenství - vyrábí firma TUMA ve vlastní režii. Jednotlivé komponenty jsou detailně propracované podle konkrétního účelu využití. Predcíznosť a účelovost využití komponentů pro komínové systémy TUMA je výsadou vysoké kvality komínových systémů TUMA.